Piękno Kobiety płynie z Duszy

„Dzień dobry.
chciałam zapytać jak sobie radzić z przemijaniem, starzeniem się. Chodzi mi głównie o urodę. Mam 47 lat i zauważam, że starzenie bardzo przyspieszyło i nie umiem sobie z tym poradzić i się z tym pogodzić. Żyję na skraju depresji w związku z tym. Zawsze miałam kompleksy na punkcie swojej wg mnie wątpliwej urody, a teraz to po prostu się zapadam w przygnębienie. Czy umiałaby Pani jakoś mi w tym pomóc?”  ~ Renata

Droga Renato,
Piękno Kobiety płynie z Duszy. Tu nie chodzi o to jak się wygląda, a co się na swój temat czuje. Bo to co czujesz maluje się na Twojej twarzy szpecąc ją lub upiększając. Zdjęcia, które zamieściłam zostały zrobione dzisiaj, 8 marca, w Dniu Kobiet i pierwsze dwa są bez makijażu.
• Na pierwszym zdjęciu (w prawym górnym rogu) myślałam negatywnie, głównie o wszystkich swoich problemach i niedostatkach.
• Drugie zdjęcie (lewy dolny róg) zostało zrobione tuż po pierwszym, kiedy skupiłam się na pozytywnych aspektach mojego życia, na tym za co jestem wdzięczna i na tym, że mam “wystarczająco dużo”. To zdjęcia kobiety w wieku 47 lat, bez makijażu, ale ze szczęśliwą Duszą.
• Trzecie zdjęcie zostało zrobione jakieś pół godziny później, kiedy nałożyłam makijaż. Ty i ja jesteśmy równolatkami. W naszym wieku makijaż powinien być inny niż kiedy miałyśmy o 10 lat mniej. Zrezygnowałam z konturówki, koncentruję się na wyrównaniu koloru skóry i podkreśleniu oczu cieniami i tuszem do rzęs. Dzisiaj makijaż zajmuje mi o połowę mniej czasu niż kiedyś:)

Wyglądam jak widzisz. Czasem świetnie, a czasem podle. To jak często wyglądam świetnie zależy od tego jak często świetnie się czuję, czy jestem wyspana, zadowolona z siebie i z tego co robię. Paradoksalnie jednak dopiero teraz siebie naprawdę lubię. Nie mam już problemu żeby wyjść rano z psem bez makijażu. Kiedyś było to dla mnie nie do pomyślenia! Kiedy byłam o wiele młodsza, 10 kg szczuplejsza i bez zmarszczek wokół oczu, kompletnie nie czułam się piękna. Więcej, nie zauważałam nawet ilu mężczyzn się mną interesowało. Byłam na to ślepa, bo nie uważałam siebie za kogoś godnego zainteresowania.

Minęło osiem lat od dnia kiedy dotknęłam dna. Kiedy otrzymałam diagnozę depresji, nerwicy i nadciśnienia. Od tego dnia codziennie po malutku odkrywam siebie. Zajęło trochę czasu zanim zaprzyjaźniłam się ze sobą, a jeszcze więcej zanim siebie zaakceptowałam i pokochałam. To nie był grom z jasnego nieba, a proces, który nadal trwa. Każdego dnia kiedy widzę, że moje powieki nieco bardziej opadają, moje zmarszczki wokół oczu pogłębiają się, skóra nie jest już tak jędrna, a kilogramów nie da się zrzucić poprzez trzydniowy post, na nowo akceptuję siebie.

Renato, komu chcesz się podobać? Sobie, czy IM. Mężczyznom spodobasz się, kiedy nabierzesz pewności siebie. Pewności siebie nabierzesz nie wtedy kiedy schudniesz albo zrobisz sobie lifting, tylko wtedy kiedy nauczysz się akceptować i kochać siebie taką jaka jesteś. Czy widzisz czasem kobiety, które nie powalają urodą, ale mają w sobie to COŚ, co przykuwa uwagę, co sprawia, że niczym magnes przyciągają spojrzenia? To są kobiety spokojne o siebie, żyjące w harmonii pomiędzy sercem, duszą, ciałem i rozumem. Kobiety żyjące w zgodzie ze swoim przeznaczeniem, znające swoją wartość, mające misję i podążające za głosem intuicji. Piękno płynie z Duszy Renato!

“Ten, kto wie, dlaczego żyje, nie troszczy się o to, jak żyje.” – Friedrich Nietzsche, z książki Viktora Frankla “Człowiek w poszukiwaniu sensu.”

Jeśli zapytasz mnie od czego zacząć, odpowiem: ZACZNIJ OD SIEBIE. Zadaj sobie pytanie czego pragniesz, a potem zacznij to realizować. Zacznij przekuwać swoje kłopoty, porażki i talenty w siłę napędzającą Cię do działania.

Renatko, czy wiesz po co tutaj jesteś? Jaka jest Twoja misja, sens Twojego istnienia. Pewnie od tego trzeba zacząć. Jeśli będziesz spełnionym człowiekiem, podążającym za swoją intuicją i żyjącym zgodnie ze swoją misją, będziesz szczęśliwą Kobietą, a szczęśliwe Kobiety zawsze są piękne i tak też się czują.

Kochana Kobieto,
Zamiast życzeń na Dzień Kobiet dedykuję Ci dzisiaj moją ukochaną AFIRMACJĘ KOBIECOŚCI. Przepisz ją i powtarzaj tak często jak to możliwe, a gwarantuję, że będziesz wyglądała pięknie! Szczęście to najlepszy i najtańszy zabieg odmładzający na świecie!

Ja ……………………… (tu wpisz swoje imię)
Jestem zdrową, piękną, mądrą, silną, radosną i zmysłową kobietą.
Umiem cieszyć się chwilą i tym co daje mi dzień dzisiejszy.
Zawsze wiem co jest dla mnie dobre i ufam sobie.
Potrafię walczyć o to, co jest dla mnie dobre i ważne.
Kocham i akceptuję siebie i moje ciało.
Umiem się nim cieszyć i rozkoszować przyjemnością.
Umiem bezwarunkowo dawać i akceptować miłość.

Warto przeczytać:
IKIGAI
Człowiek w poszukiwaniu sensu
Depresjologia
Optymizm mimo wszystko
Potęga podświadomości


Książki, szkolenia i sesje coachingowe znajdziesz w sklepie. Zapraszam:)
www.sklep.agatakomorowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.