Afirmacja Kobiecości

Męczyłam się z tym wpisem strasznie. Od tygodnia stawał się coraz dłuższy, coraz bardziej szczegółowy, coraz dokładniej opisujący moją drogę do kobiecości. Od buntu nastolatki, poprzez role, które przez większość życia definiowały mnie jako kobietą, opis procesu odkrywania kim jestem, po definicję kobiety, którą się staję każdego dnia. Powstał z tego cały, długi rozdział książki, a nie wpis na Dzień Kobiet. Przeglądając notatki, które zgromadziłam w ciągu ostatnich lat, natknęłam się na moją Afirmację Kobiecości.

I zamiast życzeń z okazji Dnia Kobiet, dedykuję ją dzisiaj Tobie Kochana Kobieto:)

Ja ……………………… (tu wpisz swoje imię)
Jestem zdrową, piękną, mądrą, silną, radosną i zmysłową kobietą.
Umiem cieszyć się chwilą i tym co daje mi dzień dzisiejszy.
Zawsze wiem co jest dla mnie dobre i ufam sobie.
Potrafię walczyć o to, co jest dla mnie dobre i ważne.
Kocham i akceptuję siebie i moje ciało.
Umiem się nim cieszyć i rozkoszować przyjemnością.
Umiem bezwarunkowo dawać i akceptować miłość.

Pisałam i powtarzałam to setki razy i mogę powiedzieć, że z całą pewnością działa:)

Dzisiaj jestem kobietą pełną sprzeczności, połączonych w harmonijną całość. Kocham porządek, ale każdego dnia świętuję pierdolnik na moim biurku. Lubię rodzinny gwar, kiedy banda nastolatków galopuje po mieszkaniu, a dwa maluchy śmigają między nimi, ale kocham też mój czas tylko ze sobą i nie mam obiekcji, żeby to jasno całej bandzie zakomunikować. Stworzyłam przyjazną przestrzeń dla każdego członka rodziny, ale mojej łazienki bronię jak lwica, bo to moja samotnia, moja łazienka w kwiatki i nie chcę żadnych nieopuszczonych desek! Lubię rządzić, ale uwielbiam poddawać się woli osób, które kocham i którym ufam. Radość wyrażam śmiechem i łzami, a smutek głaszczę po głowie jak małego szczeniaka. Nauczyłam się mówić NIE, bo NIE dla hałasu, to TAK dla ciszy. NIE dla uzależnienia, to TAK dla wolności. NIE dla toksycznego związku, to TAK dla miłości. NIE dla tego wszystkiego co sprawia, że puchną mi oczy, żołądek się zaciska i boli mnie Dusza, jest głośnym TAK dla pięknej i zdrowej kobiety. Jestem beznadziejnie romantyczna i spontanicznie emocjonalna. Decyzje podejmuję Sercem słuchając mojej babskiej intuicji i kocham się z życiem całą moją kobiecą Duszą. Rozum protestował, ale w końcu się przyzwyczaił:)

Więcej o afirmacjach będzie w książce i w dalszych wpisach, ale jeśli podoba Ci się ta Afirmacja Kobiecości, to wpisz ją sobie do kalendarza, komórki i komputera. Wydrukuj i powieś nad biurkiem, przyklej do lustra w łazience i czytaj, czytaj, czytaj, aż stanie się częścią Ciebie, a Ty poznasz, zaakceptujesz i zakochasz się w Kobiecie, którą jesteś.

Tego życzę Ci dzisiaj z całego mojego kobiecego Serca,

Agata

8 thoughts on “Afirmacja Kobiecości

 1. Witam Pani Agato,
  Chciałam z głębi serca podziękować za Pani książkę “Depresjologia”. Usłyszałam w głowie a raczej w sercu wyraźny głos Boga czyli mojej intuicji, że mam ją kupić gdy zaczęło być już tragicznie i tak jak Pani pisze, małymi kroczkami z filozofii kaizen zaczęłam wykonywać zalecane w książce ćwiczenia. Mimo iż mam bzika na punkcie kupowania książek na temat rozwoju osobistego, wciąż nie udawało mi się z pasją i szczerze stworzyć wizji życia, zebrać wartości i wyznaczyć to, czego chcę. Dzięki Pani szczeremu podejściu się to udało ! Zaczęłam z każdym dniem wstawać z kolan, po raz pierwszy uwierzyłam w afirmacje i wizualizacje, przy czym miałam z nimi styczność już blisko 10 lat. To Pani dała mi nadzieję, przywróciła wiarę i pokazała jak kochać. Mimo, że przede mną jeszcze długa droga ale chciałam z serca, najgoręcej podziękować za to, że pomogła mi Pani z depresją, jest przy mnie poprzez książkę i bloga. Mam nawet takie poczucie, że dzięki depresji zaczęłam żyć w pełni ! Tak jak mówią niektórzy, że trzeba upaść na dno, by się odbić to sądzę, że jest w tym sporo racji. Ja upadłam a Pani mnie podniosła. Dziękuję z serca !
  Ann Parker

  1. Droga Ann,
   Gratuluję Ci z całego serca! Podniosłaś się sama, ja tylko dałam Ci narzędzia:) Tym właśnie jest ta książka, zbiorem narzędzi, które pomogą każdemu, kto zechce ich użyć. Bardzo mnie ucieszyłaś tą wiadomością. Serce się cieszy jak dzieciak. Dziękuję<3

 2. Zmagam się z depresją od ponad trzech lat. Biorę leki. Dzisiaj, z perspektywy czasu, nie jestem pewna, czy decyzja o rozpoczęciu ich zażywania była najlepsza. Ale byłam kiedyś w takim stanie, że każda opcja, która dawała nadzieję, że bedzie choćby nieco lepiej wydawała mi się zbawienna. Nadal walczę z chorobą, niebawem zacznę odstawiać leki. Nie dlatego, że czuję się zdrowa, ale bardzo chcę spróbować radzić sobie bez nich. Przeczytałam Pani książkę. Wracam do konkretnych jej fragmentów. Pomaga, dziękuję.

  1. Droga Agato,
   Z lekami jest bardzo różnie. Jednym pomagają, inni chcą żeby pomagały, ale nie pomagają, jeszcze inni czują się po nich o wiele gorzej. Albert Einstein powiedział, że “Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.” Dlatego głęboko wierzę w to, że wyzdrowienie zależy od zmian jakich dokonamy w życiu. Coś nas do tej depresji doprowadziło. I nie chodzi o to by winić rozwód, albo chorobę dziecka, ale o to by odnaleźć w tym wszystkim siebie, swoje potrzeby i pragnienia i nauczyć się na nie odpowiadać. Nie wiem czy dałabyś radę, ale 10 stycznia będę prowadziła szkolenie wraz z warsztatem na podstawie Depresjologii. Serdecznie Cię zapraszam:)
   https://agatakomorowska.pl/depresja-nerwice-leki/

 3. Fajnie Pani pisze, tak od serca.
  Też wiem co to depresja, borykałam się z nią wiele lat, też jestem przeciwniczką leków. Najgorsze już za mną ale wiem, że wychodzenie z depresji to proces, fizycznie jest dużo lepiej ale muszę sobie jeszcze wiele spraw w głowie ułożyć. Książkę zamierzam jutro kupić.
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

  1. Depresja jest towarzyszką życia. Lepiej nauczyć się z nią współistnieć niż próbować zwalczać. Każda walka budzi opór i powoduje, że tracimy siły. Ważne żeby rozpoznawać symptomy kiedy zaczyn znowu podgryzać. Piszę o tym w Depresjologii w rozdziale “Życie jest jak szafa”. Pozdrawiam bardzo serdecznie, ściskam i mam nadzieję, że dasz znać co myślisz o książce. To dla mnie bardzo ważne:)

 4. Fajny tekst. Lubię czytać Pani wpisy, są budujące w tym trudnym dla mnie okresie…zmagam się od 9 miesięcy z depresją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.