Poczta Polska nie wyśle? Ja wyślę! Ty wyślij!

Nie piszę ostatnio dużo, bo wydaję książkę, ale jak mnie coś poruszy, to muszę. I dzisiaj rano mnie poruszyło. A raczej on mnie poruszył. Ten wpis i jego autor.

Mój syn, z racji swojego zespołu Downa, bywał w szpitalach wielokrotnie. Spowszedniały już czerwone serduszka na sprzętach, spowszedniała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, bo nadchodzi co roku, od 25 lat z taką samą pewnością jak deszcz jesienią i Gwiazdka zimą. Dla niektórych z  Was jest od początku Waszego życia. Dlatego zastanowiły mnie słowa Jurka Owsiaka wypowiedziane podczas wręczana nagród Perły MamaDu. Jego wdzięczność, bo “nikt już dawno WOŚPu nie nagrodził”. Pierwszy raz spotkałam Jurka “na żywo”. Ciepły, szczery i naturalny facet. Jedyny, który pochylił się nad chłopcem wręczającym mu torbę z nagrodami, wyciągnął z niej paczkę czekoladek i podarował chłopcu. Ot tak, spontanicznie, bez pompy, zupełnie naturalnie, z chęci podzielenia się tym co dostał z dzieckiem.

I to kochani chyba jest cała filozofia Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: pochylanie się nad tymi małymi, pomaganie dzieciom, a w tym roku również seniorom. Tylko, że w tym roku komuś przestało się to podobać. Ktoś za wszelką cenę próbuje umniejszyć dorobek wielkiego człowieka, by inny mały człowiek mógł karmić swoją manię wielkości. Smutne, żałosne i krzywdzące, dla Jurka i dla ludzi, którzy z pomocy WOŚP korzystają.

Dzisiaj rano przeczytałam na fb wpis Jurka na temat znaczków pocztowych, które miały się pojawić z okazji 25 rocznicy WOŚP. Nie pojawią się. Pojawią się znaczki z okazji 25 rocznicy istnienia Radia Maryja…

Jurek zachęca żeby sobie te znaczki wziąć, ściągnąć z fb WOŚPu i się nimi bawić, bo nic więcej już z nimi zrobić nie można. Można! Ściągnęłam, wycięłam i zamieszczam u siebie z takim oto apelem:

Wyślijmy światełko dla Jurka Owsiaka i dla całej WOŚP w podziękowaniu za 25 lat światełek, które WOŚP wysyła dla naszych dzieci. Pobierz znaczek i dołączaj go do każdej poczty elektronicznej. Wysyłaj z życzeniami zamiast choinki, czy tańczących reniferów. Wklej w profilowe. Kochani, niech te znaczki będą wszędzie. Niech Jurek je widzi, tak jak my widzimy serduszka WOŚP we wszystkich szpitalach. Niech to będzie jego nagroda w tym roku!

25wosp_125wosp_2 25wosp_3

5 thoughts on “Poczta Polska nie wyśle? Ja wyślę! Ty wyślij!

 1. Pani Agato,
  czekałam na Pani wpis i się doczekałam, szkoda, że taki, dlaczego. Bo ja jestem zatrudniona w PP S.A. i wiem jak to działa. Zmienił się rząd, zmienił się zarząd w poczcie, bo to firma zależna od władzy. Wiemy jaka jest polityka “wodza”. Dlatego projekt nad którym pracowało sporo ludzi, gonili w piętkę, biegali do dyrektorów, po zatwierdzenia, aprobaty, itp. wyrzucili brutalnie do kosza. Przecież do tej pory Poczta wydawała znaczki z okazji finału WOŚP, bo taki był zwyczaj, promowała, dopingowała. Wszystko można zepsuć, obrócić w niwecz i upolitycznić. Ten wirus zatacza coraz szersze kręgi. Strasznie mi przykro. Pozostaje mi tylko podpisać się pod Pani apelem i wklejać znaczek.
  Pozdrawiam i życze powodzenia z książką.

  1. Pani Agnieszko,
   Dziękuję! Życzę spokojnej pracy. Takiej, która nie będzie sprawiała Pani przykrości.
   Pozdrawiam serdecznie:)

 2. Mnie też poruszyła ta wiadomość.
  Z WOŚP jestem od początku, moje dzieciaki korzystały ze sprzętu. I jest mi strasznie przykro, jak widzę przyzwolenie/błogosławieństwo na wychwalanie tak niecnego człowieka, jak “ojciec” R., a Jurka każdego roku czepiają się o rozliczenia, zarzucając bogacenie się i sponsoring Woodstocku. Z całego serca życzę Jurkowi i wszystkim tworzącym WOŚP, żeby dalej, mimo wiatru w oczy, działali, puszczali mimo uszu wredne komentarze i pamiętali, ze dobro naprawdę powraca 🙂
  Pani Agato, Panią i Pani bliskich również serdecznie pozdrawiam.
  Od niedawna wielbicielka Pani celnych wpisów… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.