Warto walczyć o swoje marzenia

Marta tańczyła z moim bratem na moim weselu. Miała wtedy 9 lat. Od tej pory wiele się zmieniło. Mój brat już nie tleni włosów, ja już nie jestem mężatką, a Marta nie jest już małą dziewczynką. Jest piękną, młodą kobietą, która wie czego pragnie i jest gotowa o to walczyć. Życie jej nie oszczędzało, ale nie jestem właściwą osobą, by o tym pisać. Uważam jednak, że Marta jest wzorem dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy zamiast rozwiązań, szukają problemów, którzy przeciwności losu traktują jak wymówki, a nie zadania do wykonania. Ile razy słyszę, że nie udaje mi się, bo rodzice się rozwiedli. Nie mogę, bo nie mam pieniędzy. Nie umiem, bo nie chodziłem do wystarczająco dobrej szkoły. Nie dam rady, bo brak mi wsparcia. Kochani młodzi ludzie, jeśli naprawdę czegoś chcecie, to nie ma takiej rzeczy, która Was może powstrzymać. Chyba, że to nie Wy chcecie tylko ktoś chce za Was. Wtedy faktycznie każdy drobiazg może służyć za dowód w sprawie, że się nie da, że nie można, że nieosiągalne. Jeśli jednak to Twoje marzenia, to uwierz mi, nie potrzeba grubego portfela, prywatnych szkół, zastępów korepetytorów, a nawet wsparcia ze strony wszystkich członków rodziny. Jeśli naprawdę o czymś marzysz, to możesz to osiągnąć pomimo przeciwności losu, zawirowań, kataklizmów i załamań. Sposób zawsze się znajdzie, trzeba tylko szukać z wiarą i zauważać rozwiązania, zamiast koncentrować się na przeciwnościach.

Marta była zbuntowaną nastolatką, na bakier ze szkołą, przez dojrzewanie przeszła w glanach i skórze. Wymarzyła sobie AWF i choć nie wszystkim ten wybór się spodobał, dopięła swego. Skończyła studia, jest trenerką fitness i od niedawna jako trener personalny prowadzi swój fanpage na fb. Kiedy niedawno postanowiłam wrócić na siłownię, pierwsze kroki skierowałam właśnie do niej. Widzę z jaką pasją podchodzi do swojej pracy i wiem, że każda kobieta, z którą Marta rozpoczyna treningi, dowie się nie tylko jak spłaszczyć brzuch, ale przede wszystkim jak zdrowo żyć.  Jestem z niej naprawdę dumna, bo pamiętam to nieśmiałe dziewczę na moim weselu i wiem jak daleką drogę przeszła. Marta jest matką chrzestną Ady. Mam więc nadzieję, że kiedy Ada będzie szukała wzorców, znajdzie właśnie Martę:)

Wy możecie Martę znaleźć już teraz tutaj:

www.facebook.com/z.mobilizuj-się-z-Martą

3 thoughts on “Warto walczyć o swoje marzenia

    1. Jeśli coś będzie tekstem sponsorowanym, to z pewnością disclaimer będzie, ale moje opinie na temat ludzi, wydarzeń i przedmiotów takiego disclaimera nie wymagają:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.