Czy rozmiar ma znaczenie?

Mój pierwszy był wielkim Amerykaninem. Miałam 16 lat, on był starszy, ale bardzo sprawny. Potem było kilku małych, no ale niestety nie. No nie i już. Nie pasowali. Wróciłam do moich pierwotnych preferencji, czyli wielki i amerykański, ale tym razem czarny. Durango. Dodge Durango.

Mieszkanie miałam małe, malutkie. Z czasem moje potrzeby rosły, wymagania co do otaczającej mnie przestrzeni również. Już nawet nie wiem czy to ja tego chciałam, ale miałam wielką sypialnię z wielkim łożem, wielką łazienkę z wielką wanną i wielką dziurę w wielkim hallu. Miałam też wielką kuchnię przy ogromnym salonie. Wielkie tarasy otaczały mój wielki dom. Dom był tak wielki, że by zawołać syna na obiad, musiałam do niego dzwonić. Zrobienie obiadu (tak robiłam sama) zajmowało długie godziny, bo między kukurydzą, a kotletem musiałam wielokrotnie przeszukiwać cały dom w poszukiwaniu dwójki małych dzieci, z których jedno siedziało w garażu upaćkane smarem, a drugie robiło sobie wannę na piętrze zalewając przy tym obficie całą łazienkę. Jednak przestrzenie mieszkalne wolę mniejsze, o wiele mniejsze. 100 m2 mi wystarczyło. Każdy ma swój pokój, a na środku kuchnia z salonem – moje centrum dowodzenia:-) Wszystko w zasięgu wzroku i głosu.

Jestem mała, znaczy niska i drobna. Wielcy faceci mnie nie pociągają. Pociągają mnie za to wszyscy z wielkim sercem. Ot takie zboczenie. Bo ludzie są jak puzzle – wypustka i dziurka. I jak w puzzlach trzeba trafić właściwą parę. Dopasowywanie na siłę niepasujących puzzli zawsze jest pomyłką. Grozi rozpadem całej układanki, deformacją obu niepasujących elementów, licznymi otarciami i ogólnym cierpieniem. Czasem tak bardzo chcemy tę układankę ułożyć, że przymykamy oko na to, że to nie nasze puzzle. Staramy się pasować, dopasować, tu przykurczamy, tam naciągamy, napinamy się i wypinamy, a tu i tak dupa. Im wcześniej do nas dotrze, że jednak warto szukać tego drugiego kawałka, tym szybciej zrozumiemy, że rozmiar ma znaczenie jedynie w kontekście dopasowania dwóch właściwych sobie elementów.

 

2 thoughts on “Czy rozmiar ma znaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.