Dlaczego żonaci faceci kochają rozwódki

Wśród moich koleżanek każda na niego trafiła. Każda, przyznaję, ja też. Czasem wiesz od początku, bo znacie się z pracy, ze szkoły, z parkingu, czy z wakacji. Czasem żona wyskakuje, gdy jest już za późno. Są przystojni, szarmanccy, trochę staroświeccy i tacy głodni miłości. Uroczo zagubieni, niewinnie zachłanni, cudowni w łóżku, romantyczni, tacy trochę nie z tej epoki.

Czasem łatwo ich poznać, bo telefon im szwankuje po 17 i w weekendy. Nie odpisują na maile, nie umawiają na spotkania w niedziele i święta. Ale czasem pomimo największej czujności, lat doświadczenia i sprawnej intuicji wdeptujesz w sam środek “g”.

Możesz dać nogę

Natychmiast, zaszyć się gdzieś bez zasięgu, uciąć kontakt, ale on i tak cię znajdzie. A jak nie on, to ty znajdziesz bukiet kwiatów na biurku w pracy, albo prezenty pod drzwiami. Tekst zawsze ten sam, że zasługujesz na miłość, że on nie chce cię ranić, “że żona go nie rozumie, że wcale ze sobą nie śpią…ona na pamięć to umie” – śpiewał kiedyś Jan Pietrzak z Kabaretu pod Egidą, a słowa aktualne bez względu na panującą władzę.

Koszmar rozwodu już się przykurzył

Oddychasz pełną piersią, którą zaczęłaś właśnie bardziej eksponować. Jesteś uśmiechnięta i zaradna, choć jeszcze nieco zagubiona i potrzebująca pomocy przy organizowaniu nowego życia. Zaradna Zagubiona to uzależniająca mieszanka dla Nieszczęśliwego Związanego. Dzielna Samodzielna imponuje Zmęczonemu Niechcianemu, bo sama daje sobie radę, lecz robi to tak cudownie nieporadnie, że zmęczonemu zmęczenie mija i nareszcie czuje się potrzebny, chciany i kochany. Ty trochę się bronisz, co jedynie dodaje ci uroku, ale tak naprawdę chcesz i potrzebujesz pomocy, uwagi i miłości, której już od dawna nie miałaś tam skąd uciekłaś. Tłumaczysz więc sobie, że co ci tam, przecież i tak ślubu z tego nie będzie, bo samo słowo wywołuje u ciebie atak duszności. Myślisz, że trochę poszalejesz, tak bez zobowiązań, a potem… potem się zobaczy. No w końcu zasługujesz na trochę radości, na coś fajnego dla odmiany. Fuck and go! – poradziła koleżanka co od 3 lat fontanny łez wylewa z tęsknoty za swoim żonatym, tej, która w tym dopiero pierwsze kroki stawiała. Potem obie ryczały przy butelce wina.

No więc dlaczego? Dlaczego te rozwódki są tak atrakcyjne?

Przecież ani one młodsze od tej żony, ani mądrzejsze, ani nawet ładniejsze. Odpowiedź jest prosta aż do bólu. Rozwódka jest jak ta żona, tylko że ma w sobie więcej życia, więcej optymizmu, seksu i radości. A on jeśli nie jest obrzydliwym seksoholikiem, to jest zwykłym człowiekiem, który pragnie po prostu być potrzebny, doceniany i…kochany. A jej, tej rozwódce, znowu się chce. Ona żyje nadzieją na lepsze jutro, bo utorowała sobie właśnie do niego drogę i tę radość życia widać w jej oczach i gestach. Tiaa, tylko, że na drodze do lepszego jutra stanął on, ten żonaty. Od tej pory jej optymizm koncentruje się głównie na tym, że on w końcu rzuci żonę i będzie z nią. Tylko, że oni rzadko rzucają. A może nigdy. No prawie nigdy. W filmach widziałam, sporo czytałam, ale osobiście nie znam. Nie rzucają, bo dziecko, bo kredyt, bo dom, bo rodzina, bo firma, bo jeszcze nie teraz, może za miesiąc albo za rok. A tak naprawdę nie rzucają, bo albo brak im jaj, albo są przyzwoitymi facetami, którzy chcą dotrzymać danych obietnic. Oni czekają, która z was pierwsza kopnie go w tyłek i rozwiąże ten problem za niego. Ty wierzysz i się cieszysz, potem żyjesz nadzieją, która powoli przeradza się w złość i rozczarowanie. Bo ile można być aktorką drugiego…sortu;) Bez względu na to czy o naród, czy o kobietę chodzi, ci drugiego sortu wcześniej, czy później się buntują. Wściekasz się, robisz sceny i awantury, rzucasz i wracasz i zaczynasz wyglądać jak ta żona z podkrążonymi oczami i bez energii do życia. No i po co komu dwie takie same? To już lepsza ta stara, znana. Przynajmniej nie trzeba niczego dzielić, ani ustalać widzeń z dziećmi. Stare kapcie, nawet jeśli nieco dziurawe, są wygodniejsze od nowych.

Bo nigdy nie należy odchodzić do kogoś, tylko od kogoś

W każdym związku przychodzi kryzys roku drugiego, siódmego, czy trzynastego. W każdym. Jednak są związki, których naprawić się nie da. Próbować można, ale jeśli uczucie wygasło, pożądania brak i łączy was tylko wspólny adres i dziecko, to już nie związek, to układ. A człowiek do życia potrzebuje jedzenia, picia, powietrza i … miłości (nie mylić z seksem). Problem zaczyna się wtedy, gdy każde z małżonków tę miłość po latach definiuje inaczej. Gdy poczucie obowiązku nazywamy miłością, gdy walkę o własne ego podnosimy do rangi walki o miłość, o związek. I tu kochani ważna różnica: o miłość walczyć nie warto, o związek tak. Miłość albo jest, albo jej nie ma – to siła nadprzyrodzona. Jeśli jest, warto o związek walczyć, jeśli jej nie ma, to wszczepić jej się nie da ani siłą, ani groźbą, ani prośbą. A życie w związku bez miłości….brrrr. Dlatego jeśli nie kochasz, odejdź. Odejdź dla siebie i dla tej drugiej osoby, z którą w związku nieszczęśliwym jesteś, choćby cię za to znienawidziła. Ale nigdy, przenigdy nie odchodź do, ani dla kochanki, bo może się okazać, że kochanka była jedynie drogą do wolności, a nie celem. I co wtedy? Będziesz szukał trzeciej, by cię z tego nowego związku ratowała? Znowu się powtórzę: zdrowy związek może stworzyć tylko dwoje zdrowych ludzi…

Szansa jedna na milion

A jeśli kochanką już jesteś, czy możesz coś zrobić? Ano możesz: uciekać! Ale żadna tego nie robi, bo każdej się wydaję, że jej się uda:) Zabawne i smutne. Tak było, jest i będzie… Zaraz, przypomniałam sobie! Znam! Znam jednych takich co im się udało. On odchodził i wracał (od jednej do drugiej na przemian), ale w końcu został przy tej nowej. Nie będę pytać dlaczego. Czy dlatego, że jednak te jaja odnalazł, zrozumiał, poczuł i popędził za głosem serca i zmienił wszystko, by z nią być. Czy też po prostu była żona w końcu kopnęła go w tyłek. Nie będę pytać, żeby nie stracić do niego resztek szacunku, bo faceta lubię. Może to ten jeden przypadek na milion, kiedy wbrew wszystkim zasadom się udało, ale jeśli tak, to każda będzie wierzyła, że to ona wygra miłość w totka. Odradzać nie będę. I tak mnie nikt nie posłucha. Kobieta po przejściach pragnie odpocząć w silnych ramionach prawdziwego faceta. A że czasem żona mu z rękawa wyskakuje…no cóż. Macie szansę jedną na milion, że się uda. Podobno lepiej żałować tego co się zrobiło niż tego, czego się nie zrobiło, a najlepiej nigdy niczego nie żałować:)

 

 

7 thoughts on “Dlaczego żonaci faceci kochają rozwódki

  1. Ja mam odwrotnie, to ona mówi że kocha, że jestem miłością jej życia, że chce się rozwiesc ale nie dla mnie, nie chce być z mężem bo od pocztatku było nieudane małżeństwo. To już się ciągnie 7 lat, na początku odskocznia później weszło uczucie, miłość, jedno bez drugiego żyć nie może. Ale najgorsze jest to że ona tak rozwode się najszybciej jak to będzie możliwe i cały czas ta sama gatka, podobnie też jak w artykule że kredyt itd. Zwodzi około 3 lat z tym rozwodem. Nie mam na to siły, z każdym dniem zabiera to uczucie i nadzieję. Jak mówi że kocha i chce być z miłością swojego życia to dąże do tego a nie udaje. Długo można by pisać, którego razu napisze o tym książkę, zbiorę wszystko w głowie.

  2. A u mnie jest odwrotnie, to ona nie chce się rozwiesc bo nie ma jaj, wymyśla, przeciąga. Nie ma odwagi mężowi powiedzieć,

  3. Każdy pisze o tym, że ta biedna kochanka liczy, że facet się rozwiedzie. Myślę, że często są to układy gdzie rozwódka nie chce ponownego stałego związku i czuje się bezpiecznie przy żonatym facecie, o którym wie, że jest dla niego “odskocznią” od małżeństwa i dla niej też jest to na rękę. Rozwódki to nie zdesperowane, poszukujące za wszelką cenę miłości kobiety. To często kobiety, wbrew pozorom, świadome swojej wartości, silne i niezależne.

  4. Zgadza się, jak stwierdziła pani Ewa, temat ledwo liźnięty 😉
    Ale spostrzeżenia bardzo trafne 🙂 no i podoba mi się, że: “nigdy nie należy odchodzić do kogoś…”

  5. bo nigdy nie należy odchodzić do kogoś… trafia w sedno. dziękuję. Twoje literki pomagają mi potwierdzić moje myśli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.