COACHING

OPINIE KLIENTÓW

Agata, to wspaniała i empatyczna osoba. Trafiłam do niej na warsztaty, które zorganizowała w Poznaniu pt. “W poszukiwaniu szczęścia “. Byłam wtedy w bardzo złym stanie psychicznym i potrzebowałam pomocy. Znalazłam ją właśnie u Agaty. Od tamtego czasu w moim życiu zaczęły dziać się cuda! Wszystko powoli zaczęło mi się układać. Dzięki temu, że Agata wskazała mi drogę i nauczyła mnie jak rozpoznawać emocje, jak sobie z nimi radzić i jak być szczęśliwą oraz tego, że w życiu można osiągnąć wszystko i to czy tak będzie zależy tylko od nas samych. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Agatka uratowała mi życie i tak długo jak ono będzie trwało będę jej za to wdzięczna. Polecam wszystkim, którzy tego potrzebują, aby skorzystali z jej wiedzy i doświadczenia. Agata to świetny człowiek z ogromną wiedzą. Ja do dzisiaj uczestniczę w organizowanych przez nią warsztatach online i cały czas dowiaduję się nowych i ciekawych rzeczy. Polecam ❣️❣️❣️

15.05.2023, Justyna Bogdańska
Córka zaczęła spotykać się z Panią Agatą od połowy stycznia. Bardzo lubi te sesje, ma do Pani Agaty pełne zaufanie, podoba jej sposób prowadzenia zajęć. Otrzymuje dużo dobrych rad i wiele możliwych rozwiązań do sytuacji nad którymi pracują. Pani Agata jest bardzo empatyczna, ma ogromną wiedzę, cierpliwość i cudowne podejście do dzieci / młodzieży. Z czystym sumieniem polecam Panią Agatę.
10.05.2023, Żaneta

Drogi rodzicu..
Jeżeli jest Ci ciężko, gdyż Twoja relacja z Twoim dzieckiem nie jest taka jak sobie wymarzyłeś…
Starasz się, czytasz, szukasz wszędzie informacji. Żeby tylko poradzić sobie z trudnym zachowaniem dziecka. Czujesz się przytłoczony…
Na rynku jest tyle terapeutów, że nie wiadomo co wybrać..każdy poleca kogoś innego. Z jednej strony chciałbyś skorzystać z pomocy terapeuty…ale kogo…

Z drugiej strony jeszcze masz wiarę, że sobie sam poradzisz…
Są jakieś tam wzloty i już masz nadzieję, że w końcu w domu zapanuje spokój. A później to samo… Niestety Twoja relacja z Twoim dzieckiem jest toksyczna…
Kochani też tam byłam…
I wiecie co zrobiłam…?

Napisałam do Agaty… Moja pierwsza rozmowa zaczęła się od wybuchu płaczu. Ale szybko uspokoiłam się… I powiedziałam Agacie o co chodzi…Tak bardzo zależało mi żeby w końcu w naszym domu zapanował spokój.
Moja córka ma 14 lat. Nie umiałam wyznaczyć granic. No jasne, że mi na głowę weszła…

Było mi tak ciężko…
Ale Kochani nigdy nie jest za późno…
Agata Komorowska – specjalistka od spraw kryzysowych. Poradziła co należy zrobić. Po konsultacji nasze życie się zmieniło. Nauczyłam się  wyznaczać granice. W domu ucichło. Mamy dużo lepsze relacje. Po latach cieszymy się rodzicielstwem???? Powiecie seriooo…? Tak seriooo!!!
No jasne, że było warto!!!
Chcecie zmiany i żeby uśmiech znów zagościł na Waszej twarzy spoglądając na szczęśliwe dziecko piszcie do Agaty!

08.05.2023, Małgorzata Olech

Polecam Panią Agatę jest niesamowitym człowiekiem z ogromną wiedzą i bardzo empatycznym podejściem. Spotkania z nią bardzo dużo dobrego wniosły w moje życie. Dzięki niej odkrywam siebie na nowo, a życie staje się łatwiejsze w wielu aspektach.
25.04.2023, Dorota Warpas
Agata jest fantastycznym coachem, z otwartym umysłem i indywidualnym podejściem. Sesje z Agatą są dla mnie cudownym narzedziem wspierającym w rozwoju oraz pomagają mi zobaczyć zupełnie inne aspekty pewnych doświadczeń w moim życiu. Zawsze czuję się wysłuchana i odpowiednio zaopiekowana w fachową wiedzę i odpowiednie spojrzenie na życiową misję. Dostaję od Agaty bardzo dużo lekcji, z których korzystam przy różnego rodzaju sytuacjach zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Polecam Agatę z całego serducha:) Jest wspaniałym profesjonalistą i w 100% oddaje siebie podczas pracy. Nic tylko korzystać:)
14.04.2023, Marta Sosnowska

Kim jestem

Jestem certyfikowanym coachem. Ukończyłam amerykański Institute for Professional Excellence in Coaching (IPEC Coaching), akredytowany przez międzynarodową organizację International Coach Federation (ICF), kursy adopcyjne i dla rodzin zastępczych Jestem autorką bestsellerowych poradników w zakresie depresji, rodzicielstwa, rozwoju osobistego: Depresjologia, Bądź niezniszczalna, Czy mogę ci mówić MAMO, Optymizm mimo wszystko, Przez ciebie SYNU, 52 sekrety skutecznej przemiany.

Moją pracą i pasją jest towarzyszenie drugiemu człowiekowi w przechodzeniu przez życiowe wyzwania i kryzysy oraz osiąganie swojego potencjału by wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie osobiste, uczuciowe i zawodowe. Jako mama adopcyjna, zastępcza i biologiczna czwórki bardzo wymagających dzieci z wyzwaniami genetycznymi i posttraumatycznymi, pracuję również z dziećmi i młodzieżą.

  • Coach towarzyszy zarówno w radzeniu sobie w kryzysach i turbulencjach życiowych jak i w kreowaniu satysfakcjonującego życia
  • Coach towarzyszy w wyznaczaniu i osiąganiu Twoich celów
  • Coach zadaje pytania, które stymulują prawą półkulę i uruchamiają kreatywny proces poszukiwania najlepszych dla Ciebie rozwiązań
  • Coach pomaga zneutralizować blokady energetyczne z przeszłości i zmienić destrukcyjne paradygmaty na bardziej twórcze i uskrzydlające Ciebie
  • Coach pomaga uwolnić Twoją wewnętrzną energię żeby chciało Ci się chcieć
  • Coach towarzyszy w osiąganiu Twojej wielkości, odkrywaniu Twojej pasji i realizowaniu Twojej misji

Jestem autorką wielu poczytnych poradników, warsztatów i szkoleń m. in. dotyczących wychodzenia z depresji, satysfakcjonującego życia pomimo przeciwności, wymagającego rodzicielstwa, adopcji i rodziny zastępczej.
https://agatakomorowska.pl/moje-ksiazki/

Jestem rozpoznawalna w mediach jako ekspert w powyższych dziedzinach

Prywatnie jestem samodzielną mamą czwórki dzieci: dwoje adoptowałam, jedno ma zespół Downa, jedno zespół Aspergera, dysleksję. Moi synowie to już dorośli faceci. Aleks napisał o mnie pracę maturalną. To chyba najlepsza rekomendacja ze wszystkich… Wszystkie moje dzieci są jednocześnie moimi najcudowniejszymi nauczycielami bezwarunkowej miłości wolnej od jakichkolwiek ocen.

Jestem spełnioną zakochaną w życiu kobietą, człowiekiem z pasją i poczuciem misji.

Żeby chciało Ci się chcieć…

Ile razy robiłaś plany i postanowienia i nic z tego nie wychodziło? Ile razy dostałaś gotową receptę na sukces, ale czułaś, że punkt 4 i 8 są dla Ciebie zupełnie obce, a 12 to już kompletnie jakiś kosmos? Ile razy postanowiłaś wcześniej wstać żeby zrobić więcej, tylko że rano zabrakło energii, a przez cały dzień towarzyszyło Ci poczucie porażki i zwątpienia w siebie. Ile razy biczowałaś się za brak umiejętności, samodyscypliny, czy konsekwencji. Próbowałaś wykonać czyjeś zalecenia, ale już od początku nie wierzyłaś, że to się może udać. Innym może tak, ale nie Tobie… Praca z wewnętrzną energią ma na celu rozbudzenie i aktywizowanie Twojej wewnętrznej energii. Chodzi o to byś nie musiała zmuszać się najprostszych rzeczy, a o to byś miała wewnętrzny napęd do podejmowania nawet najbardziej wymagających wyzwań.

Czym różni się terapia od coachingu?

Coache, tak jak terapeuci pracują w różnych nurtach, w zależności od szkolenia jakie przechodzą. Różnica pomiędzy coachem, a terapeutą jest taka, że zadaniem terapeuty jest przeprowadzić pacjenta od dysfunkcji (nie mogę rano wstać, zawalam ważne życiowe sprawy) do punktu, gdzie pacjent może w miarę normalnie funkcjonować (ogarnia codzienność). Coach towarzyszy Klientowi w drodze od zwykłej funkcjonalności do jego/jej osobistej wielkości.

Często trafiają do mnie Klienci, którzy są w terapii kilka, a nawet kilkanaście lat. “Agata, ja już mam dosyć grzebania w przeszłości, chcę nareszcie ruszyć do przodu”. Jeśli czujesz to samo, to znak, że jesteś gotowa/gotowy by rozpocząć pracę z coachem. Terapia i coaching mogą doskonale się uzupełniać. Klient w terapii leczy swoje dysfunkcje i ograniczenia, natomiast coaching pomaga mu poczuć swoją sprawczość i tym samym zwiększa poziom poczucia własnej wartości.

Czyja to jest droga?

Kiedyś sądziłam, że najlepiej gdyby ktoś mi powiedział co i jak mam zrobić. Jednak próby naśladowania cudzych sukcesów ostatecznie kończyły się fiaskiem, bo to była czyjaś droga, a ten ktoś nie był mną. Każdy z nas jest unikalną kombinacją osobistych doświadczeń, wzorców i emocji. Nie ma drugiej takiej istoty jak Ty, a Ty już jesteś doskonała/doskonały. Należy jedynie odnaleźć drogę, która jest najlepsza właśnie dla Ciebie. To co dobre dla mnie, niekoniecznie jest dobre dla Ciebie. Podążanie moją drogą nie będzie dla Ciebie ani wygodne, ani satysfakcjonujące. Każdy musi odnaleźć własną drogę. To właśnie jest zadanie coacha. Zadając właściwe pytania, docieramy do odpowiedzi, które Ty już w sobie masz! Po drodze przezwyciężamy blokady, które od lat sprawiały, że dziwnym trafem zawsze wracasz do punktu wyjścia i musisz zaczynać od nowa, nie możesz osiągnąć swoich marzeń, gubisz sens życia.

Na czym polega praca z wewnętrzną energią?

Każdy z nas ma swoje własne okulary, przez które ogląda świat. Jeśli funkcjonujesz na poziomie lęku i ofiary to będziesz postrzegać świat jako przerażający i okrutny. W związku z tym zamiast nauczyć się latać, zakopiesz się głęboko w swojej skorupie by siebie chronić. Osoba, która funkcjonuje na poziomie złości, będzie wszędzie węszyła podstęp i wchodziła w konflikt nawet tam gdzie go pierwotnie nie było. Mamy 2 typy energii i 7 poziomów energetycznych, a moim zadaniem jest przeprowadzić Klienta z poziomów, które ograniczają i odbierają energię twórczą do poziomów, które energii dodają i uskrzydlają. Ten proces odbywa się poprzez samoświadomość, czyli uświadomienie sobie swoich własnych (nie czyichś) potrzeb, marzeń i pragnień oraz poznanie, zrozumienie i zneutralizowanie zakodowanych głęboko ograniczeń, które odbierają energię i wiarę w siebie, a tym samym unicestwiają potencjał drzemiący w każdym z nas.

Mój nurt pracy to CORE ENERGY COACHING, czyli praca z wewnętrzną energią. To właśnie drzemiąca w Tobie energia sprawia, że osiągasz cele. Nie narzucane z góry nakazy i zakazy, nie kary i nagrody, tylko energia, która podąża za Twoimi myślami i jest uwalniana w Twoich emocjach.  Twoim celem może być wszystko od znalezienia czasu na medytację, poprzez zmianę sposobu reagowania na stresujące bodźce, po przejście przez życiowe kryzysy i zmiany takie jak rozstanie, zmiana kariery, czy odszukanie swojej życiowej misji. Mając konkretne narzędzia coachingowe uruchamiam kreatywny proces, który w Tobie drzemie.

Jaki jest system pracy z coachem?

Coaching to tak naprawdę Metoda Małych Kroków i wymaga procesu składającego się kilku a nawet kilkunastu sesji. Kroki są Twoje, ja Ci towarzyszę i wspieram przy stawianiu każdego z nich. W ten sposób to Ty masz wybór nad czym chcesz w danym momencie pracować, to Ty jest autorką/autorem Twoich zmian i to Ciebie rozpiera duma z własnych osiągnięć. Ja stoję z boku i cieszę się z Twoich sukcesów. Najskuteczniejsza jest regularność. Dlatego sesje powinny odbywać się optymalnie raz w tygodniu, najrzadziej co dwa tygodnie. W dalszym procesie może wystarczyć jedna sesja w miesiącu.

O coachingu mogłabym pisać bez końca, bo jest to dla mnie życiowe odkrycie i jestem wdzięczna za to, że mogłam go doświadczyć, a obecnie być coachem, czyli osobą, która towarzyszy innym w odkrywaniu i osiąganiu swojego pięknego potencjału.

Serdecznie zapraszam do wspólnej podróży,
Agata Komorowska

Więcej informacji i zapisy:

kontakt@agatakomorowska.pl
SMS/tel.: 602 25 35 35

Więcej opinii:)

“Skorzystałam z konsultacji coachingowej u Agaty, z wiarą w to, że będzie to owocny i wartościowy dla mnie czas, bo znam Agatę jako blogerkę i autorkę i jej przekaz jej mi bliski. Nie pomyliłam się. Uzyskałam nowe spojrzenie na coaching w kontekście mojego życia z depresją. Uzyskałam odpowiedzi na pytania, jakie w tej sesji chciałam sobie postawić. Dużo emocji z mojej strony, ogromne otwarcie się. Spokój, empatyczne bycie i idealnie trafione pytania po stronie Agaty. Czułam się zaopiekowana, rozumiana. Sesja w dojrzałej kobiecej energii.”
Bardzo dziękuję! ❤ ~ Marta Niemczyk

“Daje kopniaka do działania nawet przez internet ” ~  Terka

Przed rozmową nie oczekiwałam wiele, to miała to być tylko próba odpowiedzi na pytanie, co to jest couching, “z czym to się je”… Po rozmowie długo jeszcze siedziałam analizując to, co sama powiedziałam i do jakich wniosków doszłam odpowiadając na pytania zadawane przez p. Agatę. Otworzyła mi oczy na sprawy, o których myślałam, że mam już “przepracowane”… Wyjątkowa, kompetentna, ciepła, z kojącym głosem… Polecam z całego serca… ❤ ~ Marzena Siemienic

“Agata to bardzo kompetentną osoba. Ma doskonałą intuicję, dużo ciepła i doświadczenie. Praca z Nią to sama przyjemność” ~ Gosia

“Chciałabym Ci podziękować za czas, który ze mną spędziłaś. Naprawdę bardzo dużo dała mi nasza rozmowa. Chociaż sporo wątków udało nam się poruszyć w tak krótkim czasie,  to wiele rzeczy muszę przemyśleć i spróbować podchodzić do problemów przede wszystkim spokojniej. Oj, jaki trafne były Twoje pytania a głównie to, żebym się zastanowiła dlaczego podnoszę głos na dzieci. I sama jestem zdziwiona, że tak naprawdę takie drobne rzeczy nie powinny wyprowadzać mnie z równowagi. Staram się rozmawiać spokojniej i z rozwagę. Dużo pracy przede mną i dużo przemyśleń ale mam nadzieję, że spotykając na swojej drodze takich ludzi jak Ty będę mogła zrozumieć siebie i z innym nastawieniem spoglądać na świat i ludzi. Podziwiam Cię za optymizm, za to że mając trójkę dzieci tak bardzo walczyłaś o Michała, żeby był w Waszej rodzinie. Na szczęście Twoja radość życia udziela się też innym i oby jak najwięcej osób się nią zaraziło ( chociaż nie wiem czy w tych czasach takie określenie dobrze się kojarzy ).” ~ Ściskam mocno, Marzena 

“Agata came into my life at the perfect time. It was a period of intense transition for me. From the moment we first spoke, I felt an instant connection. Not only did I know I found the perfect coach for me, but an absolutely beautiful human to work with. Agata is a rare gift. She is warm, kind, insightful, genuinely caring, a wonderful listener and has the unique ability to get to the heart of the matter. She saw the nuances of the issues I brought to the table and had the amazing ability to guide me to seeing them, too. These newly discovered awarenesses are what ultimately supported me in my journey and set the foundation for a radical new way of living. If you are considering Agata as your coach, please, do yourself the favor and just work with her! I’ve worked with quite a few coaches in my day and Agata, by far, is THE BEST.” ~ JC, Florida, USA

Kontakt:

kontakt@agatakomorowska.pl
SMS/tel.: 602 25 35 35

Certyfikowany COACH IPEC COACHING
Pracuję zgodnie z kodem etycznym International Coaching Federation (ICF)
Fot. Iwona Karolak Fotografia