Kochani!

Odkąd urodziłam Krystiana, mojego syna z zespołem Downa, mam czułe miejsce w sercu przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych.

Odkąd zaadoptowałam dwoje dzieci, los dzieci z domów dziecka jest mi szczególnie bliski.

Parę tygodni temu napisała do mnie jedna z Was – wrażliwa kobieta, która podjęła nową pracę w internacie dla dzieci niepełnosprawnych w Chełmie. Nie prosiła o nic, chciała tylko podzielić się ze mną swoją troską o dzieci, którym bardzo chciała pomóc, ale nie wiedziała jak. I tak zaczęłyśmy marzyć we dwie.

Dyrekcja ośrodka wyraziła zgodę na to, żebym zaczęła działać. Otrzymałam oficjalny list z prośbą o pomoc rzeczową dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmie. Jest to placówka przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem.

W internacie aktualnie przebywa 43 dzieci niepełnosprawnych w wieku od 8 do 23 lat, w tym 7 z domów dziecka.

Pomimo ogromnych starań Dyrekcji Ośrodka, oraz zaangażowania wykwalifikowanej kadry, dzieciom do szczęścia brakuje prozaicznych rzeczy, które u Ciebie w domu są na porządku dziennym:

odkurzacze
mikser
patelnie
żelazko
pościele o wymiarach 140/200
ręczniki
kosmetyki i środki czystości:
szampony i odżywki, żele pod prysznic, pasty i szczotki do zębów i włosów,
kremy do ciała, dezodoranty, środki czystości do podłóg i szyb, proszki do prania.
zabawki i gry
piłki
książki
inne przedmioty, które w Twoim domu są na porządku dziennym.

W zbiórkę zaangażowali się moi synowie, którzy rozpoczęli akcje w swoich szkołach. Moja ośmioletnia córka postanowiła oddać połowę swoich zabawek i ma w planach zorganizowanie kiermaszu na naszym osiedlu. Ta piękna inicjatywa stała się naszym rodzinny celem.

Chcieliśmy wszyscy zaprosić Was wszystkich do pomocy!
Jak możesz pomóc?

Zamów i wyślij

Możesz zamówić przedmioty z listy w sklepie internetowym i wysłać bezpośrednio do placówki na adres:

Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1
ul. Trubakowska 59
22-100 Chełm

Kup i przynieś

Jeśli jesteś z Warszawy, możesz kupić to, co uważasz za najpotrzebniejsze i dostarczyć do jednego z punktów zbiórki:

Kawiarnia EchMech
koordynator: Agata Komorowska
ul. Krokwi 36/lok. U9
03-114 Warszawa
https://www.facebook.com/echmechkawiarnia/

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Bednarska”
koordynator: Michał Pietrajtis
ul. Zawiszy 13
01-167 Wola
https://www.facebook.com/ISLOBednarska

Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia
koordynator: Aleksander Gregorczyk
ul. Księdza Ignacego Kłopotowskiego 31
00-001 Warszawa
https://www.facebook.com/humanistyczne/

Wpłać na konto

Możesz wpłacić dowolną kwotę na konto, które założyłam specjalnie dla tej akcji. Głównym celem zbiórki jest zakup telewizora do świetlicy, ale jeśli uda nam się zebrać więcej, to zakupimy te sprzęty, których nie uda się zebrać, środki czystości i kosmetyki. Te ostatnie szybko się zużywają więc potrzebna jest stała ich dostawa.

48 1050 1025 1000 0097 2060 3480


Konto jest prywatne. Mamy już 200 zł!Jeśli mi ufasz, wpłać. Jestem jednak zwykłą babką z internetu, więc jeśli wolisz kupić potrzebne przedmioty i wysłać, tak zrób! Decyzja należy do Ciebie:)

Zapisz się na szkolenie

Planujesz uczestniczyć w moich szkoleniach lub warsztatach w nadchodzącym roku? 5% kwoty, którą wpłacasz idzie na pomoc dzieciakom z internatu w Chełmie. Na każde szkolenie możesz przynieść dary rzeczowe, które zostaną przekazane ośrodkowi. Grafik szkoleń ukaże się niebawem. Zachęcam do śledzenia FB i strony www.

Każdy/każda z Was może zostać Aniołem dla tych dzieciaków i młodych ludzi. Im więcej Aniołów, tym szczęśliwsze dzieci. Dzieci, które same nie są w stanie poprosić o pomoc, za którymi nie ma kto się wstawić. Gdyby nie jedna z Was, nikt z nas by o nich nie wiedział.

Dziękuję za Waszą wrażliwość i liczę na hojnośćLogo Agata Komorowska

7 thoughts on “Kochani!

  1. To Ty jesteś Aniołem… Dodajesz skrzydeł. Pewnie, że każdy może pomóc na miarę swoich możliwości. I ja choć skromnie – dołączam się. Pozdrawiam serdecznie 🦋

  2. A ja osobiście podrzucę na miejsce porządną gofrownicę, aby w długie w zimowe wieczory dzieciaki mogły sobie przyrządzać słodkości:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.