Do zoomera od boomerki

Być może chcesz posłać swoich starych do piachu. W końcu przez piętnaście, czy osiemnaście lat mieli Cię w dupie. Harowali dla własnej satysfakcji, olewali Twoje potrzeby, zmuszali do angielskiego. A może nie, może rozstali się gdy miałeś pięć lat i teraz każde ma swoje życie. Ty już od dawna też masz swoje. Jakim więc prawem teraz mają Ci mówić co masz robić?!  Nie mówili jak miałeś lat dziesięć, więc teraz już trochę za późno. Wiesz co? To nie ma żadnego znaczenia. Żadnego!

Czy jest jedna osoba, którą kochasz? Jedna? Dziewczyna? Chłopak? Babunia, która zawsze miała dla Ciebie ciepłe pączki? Młodsza siostra, albo starszy brat. Kogo kochasz? Widzisz ją czy jego w swojej wyobraźni? A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie babunię w trumnie, brata pod respiratorem, dziewczynę w szpitalu. Pewnie myślisz, że bredzę, że Ciebie to nie dotyczy, bo młodzi i silni nie chorują. Włochy dowiodły, że chorują. Że jeśli idziesz na melanż, dzielisz się skrętem i e-papierosem zamiast siedzieć w domu na dupie, to jest duża szansa, że zachorujesz. A jeśli nie Ty, to ci, których kochasz, bo przyniesiesz im zarazę na rękach, papierosach, kluczach, portfelu i telefonie, który dasz siostrze żeby pogapiła się na tik toka.

Bergamo, Włochy

Niektórzy z Was mnie znają. Mogliście zawsze do mnie przyjść. Przychodziliście kiedy pękały prezerwatywy, kłóciliście się z rodzicami, mieliście kłopoty w szkole. Teraz ja przychodzę do każdego z Was i proszę: ZOSTAŃ W DOMU! W dzisiejszych czasach nie trzeba siedzieć w kupie żeby być razem. Macie internet, macie swoje grupy i czaty, snapy i inne. Dzisiaj nawet seks można uprawiać online. No więc dlaczego nie zostać w domu? Dlaczego?!

Buntuj się, takie Twoje prawo. Neguj wszystko co tylko pragniesz. Olewaj starych, nauczycieli i szkołę, ale jeśli jest chociaż jedna osoba, którą kochasz, ZOSTAŃ W DOMU.

Lubisz pokazywać życiu środkowy palec?! Brawura to przywilej młodości! Jeździsz zbyt szybko, lubisz igrać z ogniem, ale jeśli chcesz to nadal robić, ZOSTAŃ W DOMU!

Starzy się czepiają, irytują Cię ich kłótnie i ta mała siostra, której wszędzie pełno. Wetknij sobie słuchawki w uszy, puść muzykę na maksa i ZOSTAŃ W DOMU!

Tęsknisz za dziewczyną, kumplami… Poczekaj parę tygodni. Wrócisz do nich i w tym samym składzie będziecie straszyć sąsiadów i malować po nocach graffiti na kościele. A co jeśli ktoś z Was złapie ten syf i zamiast dwóch tygodni bez Kacpra czy Kuby, będziesz musiał obejść się bez nich już zawsze… Chcesz jeszcze ich zobaczyć? ZOSTAŃ W DOMU!

To tylko parę tygodni. W skali długiego życia, które jeszcze przed Tobą to tyle co nic. W tym czasie możesz zająć się sobą, skupić na sobie, zrobić coś kreatywnego, twórczego, może nawet przeczytać książkę. A jak nie, to możesz spać. Zrób coś dla siebie, a przy okazji dla mnie, moich dzieci, Twoich bliskich. Dla siebie i dla nas wszystkich, ZOSTAŃ W DOMU!

Wiem, że głupio odmówić, bo wyjdziesz na dupka. Powiedz kumplom, że sraczkę i ZOSTAŃ W DOMU!

Podaj dalej wpis, nie wirusa!

Rys. Syn
Fot. internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.